Każdy, kto choć raz odczuwał ogromny ból pleców wie, jak ważne jest znalezienie skutecznego leku na tę dolegliwość. Nie oznacza to wcale przyjmowania leków, choć i one mogą chwilowo pomóc. O wiele skuteczniejsze są próby wyeliminowania czynnika doprowadzającego do powstania bólu. Sprawdź, co na ból pleców rekomendują specjaliści.
Skąd się bierze ból pleców i czy można go uniknąć?
Nim powiemy co na ból pleców najlepiej stosować, warto zacząć od poznania przyczyn jego powstawania. W kręgosłupie znajdują się krążki międzykręgowe, które mają za zadanie amortyzować wszelkie naciski. Podczas dnia tracą wodę i ulegają ściśnięciu. W nocy, gdy odpoczywasz, wszystko powraca do normy, tak abyś rano mógł rozpocząć działanie z nowymi siłami. Jednak są sytuacje, w których regeneracja nie do końca jest możliwa lub wysiłek był większy niż zazwyczaj. Wtedy pojawia się ból, a pomóc może jedynie zwolnienie nacisku na dyski kręgosłupa i umożliwienie im ponownego nawodnienia się.
Co na ból pleców będzie najlepsze?
Pierwsze, co przychodzi na myśl w trakcie odczuwania bólu, jest jego złagodzenie medykamentami. I choć te zawierające składniki przeciwzapalne mogą pomóc, jest to tylko tłumienie. Co więc będzie lepsze na ból pleców? Zlikwidowanie przyczyny, a nie jej następstw. I tak, aby zmniejszyć nacisk, trzeba regularnie wykonywać ćwiczenia rozluźniające i rozciągające. Można się przy tym wspomagać takimi narzędziami jak drążek, czy kule do masażu, bo one z pewnością pozwolą ukoić ból, jeśli ten nie jest zbyt intensywny, ani ciągły. Jeśli jednak jest gorzej, powinieneś skorzystać z bardziej wyszukanych rozwiązań.
Ławka inwersyjna pomoże ukoić ból pleców
Jeśli ból pleców towarzyszy Ci stale lub ma tendencję do nawrotów, warto zainwestować w sprzęt mogący znacznie poprawić komfort Twojego życia. Co takiego pomoże na ból pleców? Mowa o ławce inwersyjnej, za pomocą której możesz przyjąć wygodną i bezpieczną pozycję odciążającą nerwy. Jej działanie zostało potwierdzone przez amerykańską Agencję Żywności i Leków FDA, która klasyfikuje ją jako urządzenie medyczne. Zaleca się, aby korzystali z niej wszyscy odczuwający bóle pleców, rwę kulszową, przepuklinę dyskową, zwyrodnienia dysku i stawów kręgosłupa, skrzywienie i zwężenie kręgosłupa, skurcze i napięcia mięśni. Poprzez przyjęcie pozycji odciążającej mięśnie, każdy ma szansę przyspieszyć regenerację naturalnych amortyzatorów, które ulokowane są pomiędzy dyskami kręgosłupa. Podczas dnia woda w nich zgromadzona zanika, a podczas odpoczynku powraca.