Blog kategorie
Produkt dnia
Ławka Inwersyjna Grawitacyjna Teeter FitSpine LX9
Ławka Inwersyjna Grawitacyjna Teeter FitSpine LX9

2 499,00 zł

2 313,89 zł

szt.
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Sprawdź, co na ból pleców naprawdę pomaga! 0
Sprawdź, co na ból pleców naprawdę pomaga!

 

Każdy, kto choć raz odczuwał ogromny ból pleców wie, jak ważne jest znalezienie skutecznego leku na tę dolegliwość. Nie oznacza to wcale przyjmowania leków, choć i one mogą chwilowo pomóc. O wiele skuteczniejsze są próby wyeliminowania czynnika doprowadzającego do powstania bólu. Sprawdź, co na ból pleców rekomendują specjaliści.

 

Skąd się bierze ból pleców i czy można go uniknąć?

 

Nim powiemy co na ból pleców najlepiej stosować, warto zacząć od poznania przyczyn jego powstawania. W kręgosłupie znajdują się krążki międzykręgowe, które mają za zadanie amortyzować wszelkie naciski. Podczas dnia tracą wodę i ulegają ściśnięciu. W nocy, gdy odpoczywasz, wszystko powraca do normy, tak abyś rano mógł rozpocząć działanie z nowymi siłami. Jednak są sytuacje, w których regeneracja nie do końca jest możliwa lub wysiłek był większy niż zazwyczaj. Wtedy pojawia się ból, a pomóc może jedynie zwolnienie nacisku na dyski kręgosłupa i umożliwienie im ponownego nawodnienia się.

 

Co na ból pleców będzie najlepsze?

 

Pierwsze, co przychodzi na myśl w trakcie odczuwania bólu, jest jego złagodzenie medykamentami. I choć te zawierające składniki przeciwzapalne mogą pomóc, jest to tylko tłumienie. Co więc będzie lepsze na ból pleców? Zlikwidowanie przyczyny, a nie jej następstw. I tak, aby zmniejszyć nacisk, trzeba regularnie wykonywać ćwiczenia rozluźniające i rozciągające. Można się przy tym wspomagać takimi narzędziami jak drążek, czy kule do masażu, bo one z pewnością pozwolą ukoić ból, jeśli ten nie jest zbyt intensywny, ani ciągły. Jeśli jednak jest gorzej, powinieneś skorzystać z bardziej wyszukanych rozwiązań.

 

Ławka inwersyjna pomoże ukoić ból pleców

 

Jeśli ból pleców towarzyszy Ci stale lub ma tendencję do nawrotów, warto zainwestować w sprzęt mogący znacznie poprawić komfort Twojego życia. Co takiego pomoże na ból pleców? Mowa o ławce inwersyjnej, za pomocą której możesz przyjąć wygodną i bezpieczną pozycję odciążającą nerwy. Jej działanie zostało potwierdzone przez amerykańską Agencję Żywności i Leków FDA, która klasyfikuje ją jako urządzenie medyczne. Zaleca się, aby korzystali z niej wszyscy odczuwający bóle pleców, rwę kulszową, przepuklinę dyskową, zwyrodnienia dysku i stawów kręgosłupa, skrzywienie i zwężenie kręgosłupa, skurcze i napięcia mięśni. Poprzez przyjęcie pozycji odciążającej mięśnie, każdy ma szansę przyspieszyć regenerację naturalnych amortyzatorów, które ulokowane są pomiędzy dyskami kręgosłupa. Podczas dnia woda w nich zgromadzona zanika, a podczas odpoczynku powraca.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl