Objawy, których nie możesz bagatelizować!
Wydawać by się mogło, że problemy z kręgosłupem dają o sobie znać poprzez ból, występujący w jego okolicy. Nic bardziej mylnego. Należy pamiętać o tym, że kręgosłup jest rusztowaniem całego ciała i swoistym łącznikiem między jego różnymi częściami. Warto odnotować, że im szybciej zdiagnozujesz u siebie problemy z kręgosłupem, tym łatwiej będzie Ci się ich pozbyć. Na co więc warto zwrócić uwagę? Oczywiście na sam ból pleców, ale oprócz tego również na bóle głowy, drętwienie rąk i nóg, a nawet bóle brzucha i wzdęcia. Czasem mogą również pojawiać się problemy z oddychaniem. Jeśli te objawy są Ci znajome to powinieneś głębiej zbadać powód swoich przypadłości.
Jak poprawić stan kręgosłupa?
Przede wszystkim znajdź przyczynę swoich problemów z kręgosłupem i postaraj się ją wyeliminować. Jeśli jest to siedzący tryb życia, to wystarczy zacząć się ruszać. Gorzej mają osoby pracujące fizycznie. Musiałyby zmienić swoją pracę, co raczej jest ostatecznością. Ciągle jednak mogą wykonywać ćwiczenia na kręgosłup. Uśmierzy to ból oraz sprawi, że będzie on mocniejszy. Doradzamy również, abyś wykonał szereg badań, które wykluczałyby jakiekolwiek zmiany nowotworowe. Tylko poprawnie postawiona diagnoza pozwoli Ci na skutecznie leczenie.
Ławka inwersyjna: zainwestuj w odpowiedni sprzęt!
Możesz samodzielnie zadbać o swój kręgosłup. Niezależnie od tego, czy pragniesz zapobiec jakimkolwiek kontuzjom, czy pozbyć się dokuczliwego bólu. Istnieją sprzęty, które świetnie się do tego nadają. Jednym z nich jest ławka inwersyjna. Jest to przyrząd rehabilitacyjny, który wykorzystuje ciężar osoby go używającej, w celach rozluźnienia dysków międzykręgowych. Jest to świetny sposób na poradzenie sobie z bólami kręgosłupa - jednak tylko w sytuacji, gdy zakupisz odpowiedni sprzęt.
Postaw na sprawdzone urządzenia!
Ciężko jest zakupić dobre urządzenie, zwłaszcza jeśli nie jest się obeznanym w takich sprawach. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem odpowiedniej ławki inwersyjnej, to chętnie pomożemy dokonać Ci wyboru. Przykładowo w naszym sklepie znajdują się modele, które z pewnością mogą Cię zainteresować. Mowa o FitSpine X1, FitSpine X3 i FitSpine LX9. Dlaczego wspominamy o tych modelach? Ponieważ są to przykłady z różnych przedziałów cenowych, aczkolwiek w dalszym ciągu oferujące profesjonalną pomoc w walce z bólem. Wszystkie trzy są podobnych wymiarów, a co więcej mogą z nich korzystać osoby tych samych gabarytów. Ludzie z wagą do 136 kilogramów i wysocy nawet na 198 centymetrów. A czym różnią się wyżej wymienione urządzenia? Tańsze wersje są pozbawione elementów, które uprzyjemniają ćwiczenia. Nie sprawia to jednak, że są one ciężkie do przeprowadzenia. Wręcz przeciwnie, z ich pomocą łatwo i przyjemnie osiągniesz swój cel.
Różnice między ławkami FitSpine
Tak jak wspomnieliśmy wyżej, różnice w ławkach FitSpine nie wpływają na jakość ćwiczeń. Może jednak okazać się, że dla niektórych osób będą one znaczące. Każda z tych ławek inwersyjnych została wyposażona w punkty do akupunktury, mostek lędźwiowy i 8 punktową, pływającą ławkę Flex Tech. Jednak oprócz tego, FitSpine X3 posiada system łapania kostek, uchwyty trakcyjne, uchwyty z prowadnicą kąta oraz oznaczenie kąta początkowego. Jeśli dalej nie jesteś pod wrażeniem, to zawsze możesz zdecydować się na FitSpine LX9. Wtedy dodatkowo otrzymasz platformę pod ławkę oraz bidon.
Jak ćwiczyć?
Ćwiczenia na ławkach inwersyjnych nie należą do bardzo skomplikowanych. Stosuje się je, leżąc głową w dół. Wtedy łatwiej jest rozluźnić mięśnie i odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Nie muszą one trwać długo. W zasadzie wystarczy kilka sesji dziennie, po dwie, trzy minuty, aby uzyskać zadowalający efekt. Jeśli interesuje Cię więcej szczegółów, to często do sprzętów dodawane są poradniki oraz płyty z ćwiczeniami. Podobnie jest z ławkami inwersyjnymi FitSpine.
Najważniejsza jest systematyczność
Biorąc pod uwagę to, jak krótkie są ćwiczenia na ławkach inwersyjnych, już nigdy nie będziesz mógł powiedzieć, że nie masz na to czasu. Niemniej jednak nie chodzi o to, abyś jednego dnia zrobił dwadzieścia sesji, a przez trzy następne żadnej. Najważniejsza jest systematyczność. Bez tego nie będziesz w stanie poprawić stanu swojego kręgosłupa.
FDA i FitSpine
FDA jest amerykańską agencją, zajmującą się kontrolą żywności, leków, a także urządzeń medycznych. Produkty, które zostały przez nią uznane za odpowiednie jakościowo, są uważane najlepsze wytwory danego typu. Standardy FDA są na tyle rygorystyczne, że ich opinie są szanowane na całym świecie. Ciebie powinno jednak zainteresować, że ławki inwersyjne FitSpine uzyskały pozytywną opinię tej organizacji.
Skorzystaj z pomocy specjalisty
Jeżeli pomimo regularnych ćwiczeń dalej odczuwasz bóle kręgosłupa, to być może problem jest bardziej poważny niż Ci się wydaje. W takim wypadku musisz skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu i zdecydować co z tym dalej zrobić. Być może wystarczą zabiegi, masaże i rehabilitacja. Jeśli jednak uszkodzenie jest poważniejsze, to może również istnieć konieczność przeprowadzenia operacji. Jest to jednak ostateczność i zazwyczaj można tego uniknąć. Z doświadczenia wiemy, że jeśli zaczniesz Ćwiczyć kręgosłup odpowiednio wcześnie oraz zdecydujesz się na stały kontakt z lekarzem, w razie dalszych problemów, to nie powinieneś martwić się ewentualną operacją. Są bardzo małe szanse na to, że wcześniej wspomniane ćwiczenia na ławce inwersyjnej Ci nie pomogą.