Blog kategorie
Produkt dnia
Ławka Inwersyjna Grawitacyjna Teeter FitSpine LX9
Ławka Inwersyjna Grawitacyjna Teeter FitSpine LX9

2 499,00 zł

2 313,89 zł

szt.
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Zestawienie i porównanie 0
Ławki inwersyjne: Zestawienie i porównanie

Ławki inwersyjne: Zestawienie i porównanie

Jedna ławka inwersyjna może wyglądać tak samo jak inne, ale kupujący strzeż się - wygląd może być mylący. To, co może nie być od razu widoczne, to istotne cechy konstrukcyjne wpływające na bezpieczeństwo użytkownika i niezawodne działanie.
Różnice w jakości produktów na rynku ławek inwersyjnych zostały podkreślone w badaniu przeprowadzonym w 2010r orzez Dynamark Engineering, niezależną firmę testującą produkty, specjalizującą się w analizach mechanicznych i inżynierii sądowej.
Wzorowany na certyfikacie standardów bezpieczeństwa UL 1647, który zawiera unikalne wymagania dotyczące inwersji, testy wydajności Dynamark przeprowadzono na wybranych szeroko rozpowszechnionych modelach. Rezultaty nie były niczym szokującym.
Przeczytaj poniżej, dlaczego Teeter jest najlepszym sposobem na złagodzenie bólu dolnej części pleców. Nie przyjmuj zamienników :)

Test wytrzymałości

Wymagania UL 1647: 30 000 symulowanych cykli wychyleń użytkownika wykonanych przy maksymalnej nominalnej masie ciała. Zapięcia kostek, platformy pod stopy i obrót od pozycji pionowej do pełnej inwersji są testowane pod kątem zużycia/uszkodzeń.
Wyniki Dynamark: Każda ławka została załadowana z pełną wagą użytkownika i poddana cyklom w celu symulacji rzeczywistego użycia.
Wszystkie cztery konkurujące marki doświadczyły awarii wynikającej z uszkodzeń konstrukcyjnych przy 12% lub mniej normy UL 1647 wynoszącej 30 000 cykli. Teeter pozostawał stabilny strukturalnie, przekraczając standard cykli o 133%, do samego końca testu zatrzymanego ze względu na jego określony czas.
Być może zastanawiasz się: „Dlaczego miałbym potrzebować ławki, żeby działała przez 30 000 cykli?” Odpowiedź brzmi: „Nie dopuszczamy możliwości awarii!”
Jeśli twoja bieżnia się zepsuje, to irytuje. Jeśli twoja ławka inwersyjna się zepsuje, może cię zranić. Minimalny użytek dla jednego użytkownika zakładałby 2 cykle na użytkownika dziennie, ale wiele osób obraca swoją ławkę znacznie więcej niż dwa razy w sesji, szczególnie jeśli lubią oscylacje lub przerywany trening, aby złagodzić ból dolnej części pleców.
Korzystanie ze średniego dziennego użycia w trybie 10ciu cykli oznacza, że testowana ławka każdego z konkurentów marki Teeter zużyłaby się po mniej niż 1 roku, zgodnie z danymi raportu!

Test siły

Wymaganie UL 1647: Produkt musi wytrzymać co najmniej 4-krotność masy ciała użytkownika podanej przez producenta („4-krotny współczynnik bezpieczeństwa”).
Wyniki Dynamark: W pozycji całkowicie odwróconej zastosowano ciężar, aby określić maksymalne obciążenie statyczne, które każda ławka miała wytrzymać przed awarią.
Niewiarygodne, że jeden z modeli konkurencji faktycznie poniósł porażkę pod obciążeniem wynoszącym tylko 18% wymagań UL, a najsilniejszy z konkurentów dał radę tylko do 40%! Wszystko to znacznie odbiega od 4-krotnego współczynnika bezpieczeństwa.
Dla porównania, Teeter utrzymywał obciążenie 120% - czyli 4,8 razy więcej niż maksymalna waga użytkownika 136kg i ponad 3 1/2 razy więcej niż najsilniejszy konkurent.
Niskie obciążenie awaryjne konkurencyjnych ławek jest szczególnie niepokojące, ponieważ ławka odbija się podczas pełnej inwersji podczas ćwiczeń, powodując potencjalnie zwiększone obciążenie 2-3 razy większe niż waga użytkownika.

Czas montażu

Wyniki Dynamark: Przeciętny użytkownik zmontował każdy model, postępując zgodnie z podanymi instrukcjami.
Czas montażu konkurencyjnych marek oscylował w granicach od 54 do 110 minut, w przeciwieństwie marki Teeter, której montaż zajął 13 minut - to o 82% szybciej niż przeciętny konkurent!

Co to dla ciebie znaczy?

Wyniki testów Dynamark podkreślają odpowiedzialność, jaką ponosisz jako konsument, sprawdzając, którą ławkę kupić dla swojej rodziny.
Każda firma może twierdzić, że ich model jest „wysokiej jakości” lub „bezpieczny”, ale co to tak naprawdę oznacza? Skąd wiesz, jaka jest prawdziwa jakość i niezawodność kupowanego produktu, jeśli nie jest on niezależnie przetestowany i certyfikowany?
Znak UL zapewnia spokój ducha, wiedząc, że każdy produkt opatrzony tym symbolem został przetestowany i certyfikowany pod kątem bezpieczeństwa i jakości. Teeter oferuje jedyne ławki w standardzie UL 1647.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl